spotkanie z pszczelarzem P. Budziszewskim

Spotkanie z pszczelarzem Piotrem Budziszewskim
W dniu 16.06.2022r. odbyło się spotkanie z pszczelarzem p. Piotrem Budziszewskim z Płońska. Zaproszony gość w bardzo serdecznej atmosferze przedstawił naszym uczniom wiele ciekawych informacji o życiu pszczół, a także o pracy pszczelarzy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Pan Piotr opowiedział o tym, jak powstaje miód. Ciekawą informacją było to, że istnieje wiele rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Uczniowie usłyszeli również o zdrowotnych właściwościach miodu. Dużą atrakcją było oglądanie plastra miodu, stroju pszczelarza oraz przyrządów, których używa w swojej codziennej pracy, przesłodkie degustacje oraz przymiarka stroju.Temat pszczół bardzo zainteresował najmłodszych, dzieci zadawały wiele pytań i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.Podsumowując spotkanie dowiedzieliśmy się, jaką ważną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie – bez nich nie byłoby pysznego miodu, ale także kwiatów, owoców i warzyw.
Te zajęcia były świetną lekcją na przyszłość, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Dziękujmy za odwiedziny, niesamowite wrażenia i wspaniałe podejście do dzieci.