Pożegnanie 8 klasy 2020/2021

Grupa ósmo klasistów przed budynkiem szkoły

“Drodzy Uczniowie Klasy Ósmej!!!

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”

Dziesiątki lekcji, przerw i w końcu ten ostatni dzwonek oznajmiający koniec pewnego etapu w Waszym życiu. Mały rachunek, chwila nostalgii, zadumy i refleksji nad tym co było. Przygoda życia, enklawa przetrwania, bezpieczna przystań, a może po prostu szkoła – miejsce bliskie sercu, pozostające na zawsze w pamięci.

To tu osiem lat temu, onieśmieleni zostaliście włączeni w poczet naszej społeczności szkolnej. Krok po kroku pokonywaliście bariery, zdobywaliście wiedzę by stać się ludźmi dorosłymi, świadomie wybierającymi drogę swojej przyszłości. Bagaż wspólnych doświadczeń, nierzadko okupiony łzami uczynił z was ludzi bardzo sobie bliskich. Być może Wasze drogi się rozejdą, ale w murach tej szkoły zawsze znajdziecie miejsce przyjazne.

Dziękujemy wam za zapał, za dobre chęci, za życzliwość, wyrozumiałość, pomocną dłoń. Dziękujemy za otwartość, szczerość, za zamianę zwykłych chwil w te które będą trwać wiecznie w naszej pamięci.

Życzymy Wam by zdobyta wiedza, wspólne doświadczenia pozytywnie wpływały na Wasze dalsze życie. By lata spędzone w tej placówce wyryły się głęboko w Waszych sercach i pozostały tam, szczególnie w trudnych chwilach, by dawać Wam poczucie siły jaka w was drzemie.

Nigdy nie traćcie więc nadziei, ani wiary we własne siły. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć.

Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie w sercach dziś. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się wstecz, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali. „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić” – tym cytatem żegnamy Was i życzymy POWODZENIA!!!!