Jubileusz szkoły

Jubileusz Szkoły

W dniu 13.06.2022r. obchodziliśmy szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, była to bowiem 50 rocznica nadania imienia Mikołaja Kopernika naszej szkole. Dyrektor Szkoły p. Justyna Nowacka przywitała gości m.in Burmistrza Nasielska p. Bogdana Ruszkowskiego, Wiceburmistrza p. Waldemara Kordulewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nasielsku p. Jerzego Lubienieckiego, Radnego Powiatu Nowodworskiego p. Radosława Kasiaka,Prezydium Rady Rodziców p. Anetę Kurpiewska, Mariolę Kowalewską Ewę Cichocką, ks. Proboszcza Cieksyna Ryszarda Kolczyńskiego oraz rodziców, emerytowanych pracowników szkoły, obecnych pracowników i uczniów. Dyrektor Szkoły rozpoczęła od cytatu „jednostajny bieg naszych dni zostaje przerwany, znowu nabieramy sił i życiowej odwagi, prawdziwe święto można obchodzić jedynie z przyjaciółmi, wtedy wszystko jest prawdziwe, nieprzymuszone i serdeczne tam gdzie ludzie żyją w przyjaźni tam zawsze jest święto. ” Podkreślała ile działań nasza szkoła przez wszystkie lata podejmowała, aby się zmieniała, piękniała i dostosowała się do rzeczywistości.Podczas uroczystości młodzież przybliżyła zebranym sylwetkę Patrona Szkoły. Recytację wzbogacały:prezentacja multimedialna oraz polonez w wykonaniu klas trzecich, do których przygotowały panie wychowawczynie: Barbara Brzezińska oraz Wioletta Pędzich. Dziękujemy wszystkim którzy tworzyli historię tej Szkoły i zawsze będą jej cząstka.