Covidowe zdrowe love

Dzieci z zerówki brały udział w ogólnopolskim projekcie pt. „Covidowe zdrowe love”. Czas pandemii dobitnie pokazał jak negatywny wpływ na samopoczucie mają izolacja społeczna, ograniczenie ruchu oraz nieodpowiednia dieta. Niestabilna sytuacja w kraju i na świecie dodatkowo nasiliły obawy dorosłych i dzieci związane ze zdrowiem. Działania które dzieci wykonywały w projekcie „Covidowe zdrowe love” miały na celu poprawę zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego przedszkolaków. Projekt skupiał się na trzech aspektach zdrowia: wpływie odżywiania na zdrowie, wpływie ruchu na zdrowie oraz, najważniejszej w obecnych czasach, higienie zdrowia psychicznego.
Dzieci , aby otrzymać certyfikat były zobowiązane  od września do maja wykonać osiem zadań z każdego z trzech modułów. Uczniowie realizowali takie zadania jak m. in. założenie kącika warzywno – owocowego w sali, zorganizowanie „Dnia Kropki”, „Dnia Dyni”, Dnia Drzewa.
Projekt idealnie wpisał się w potrzeby grupy.